Статут

Меню сайту

Випадкове фото

Категорії розділу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 129

Соцмережа

В контакте

Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
СТАТУТ КОМУНІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ

І. Загальні положення

Комуністична партія України (надалі — КПУ) є політичною партією, яка об’єднує на добровільних засадах громадян — прихильників комуністичної ідеї. Вона є спадкоємницею ідей і традицій та правонаступницею Комуністичної партії України, що діяла до незаконної заборони у серпні 1991 року і заборона діяльності якої рішенням Конституційного Суду України від 27 грудня 2001 року визнана неконституційною.
Виходячи з історичної перспективи прогресу людської цивілізації, партія виступає за соціалістичну спрямованість розвитку суспільства, утвердження в ньому гуманістичних, демократичних, колективістських засад, верховенства Закону, забезпечення рівності прав громадян усіх національностей.
Компартія має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Комуністична партія України виражає інтереси робітників, селян, інтелігенції, військовослужбовців, молоді, що навчається, безробітних, пенсіонерів, усіх трудящих України, які поділяють ідеї соціалістичного розвитку суспільства, організує їх на захист цих інтересів.
Вона обстоює соціальні завоювання народу, виступає проти реставрації капіталістичних порядків, будь-яких форм експлуатації, націонал-екстремізму і шовінізму.
КПУ співробітничає з усіма соціальними силами, які обстоюють принципи соціальної справедливості, справжнього народовладдя у формі Рад депутатів трудящих, виступає за оновлення на нових засадах братерського союзу народів незалежних держав, що утворилися в межах колишнього СРСР, зміцнює інтернаціональну солідарність з комуністичними партіями і трудящими інших країн.
У розробці своєї політики і практичній діяльності партія керується науковим соціалізмом, вченням Маркса-Енгельса-Леніна, яке творчо розвивається і збагачується досягненнями сучасної науки, досвідом світового комуністичного і робітничого руху, спирається на демократичні і гуманістичні традиції народу України.
Стратегічні та тактичні завдання визначаються Програмою Комуністичної партії України.
Для досягнення програмних цілей і завдань КПУ має право: вільно проводити свою діяльність у межах, передбачених Конституцією та чинним законодавством України; брати участь у виборах Президента України, до Верховної Ради України, до інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, загальнодержавних та місцевих референдумах; в своїй діяльності використовувати державні засоби масової інформації, а також засновувати власні засоби масової інформації; ідейно, організаційно та матеріально підтримувати молодіжні, жіночі та інші об’єднання громадян, надавати допомогу в їх створенні; здійснювати опозиційну діяльність; викладати і публічно обстоювати свою позицію з питань державного і суспільного життя; брати участь в обговоренні та оприлюднювати і обґрунтовувати критичну оцінку дій і рішень органів влади, використовуючи для цього державні і недержавні засоби масової інформації; вносити до органів державної влади України та органів місцевого самоврядування пропозиції, які обов’язкові для розгляду відповідними органами в установленому порядку; відстоювати права, свободи, соціальні, економічні, культурні та інші інтереси членів КПУ та її прихильників.
Діяльність партії поширюється тільки на територію України і здійснюється на основі Статуту, програмних і нормативних документів у відповідності з Конституцією і законами України.
Офіційна назва партії — Комуністична партія України (КПУ).
ІІ. Членство в Комуністичній партії України.

Організаційні засади

2.1. Членом КПУ може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах та досяг 18 років, визнає Програму і Статут партії, бере участь у роботі однієї з партійних організацій, виконує партійні рішення і сплачує членські внески. Член КПУ не може одночасно перебувати в іншій політичній партії. Членство в КПУ є фіксованим.
2.2. Член партії зобов’язаний:
— вивчати і творчо застосовувати в практичній роботі марксистсько-ленінське вчення, Програму та інші документи партії;
— активно пропагувати і послідовно відстоювати комуністичні ідеї, лінію партії серед населення, в державних, громадських і самодіяльних організаціях, домагатися досягнення її програмних цілей, всіляко сприяти зміцненню позицій і авторитету партії в суспільстві, організовувати робітників, трудящих інших верств на відновлення влади трудящих, захист їх інтересів, діючи у відповідності з чинним в Україні законодавством;
— на виборах в органи державної влади і місцевого самоврядування сприяти успіху кандидатів від КПУ, вести агітацію за них серед населення;
— дотримуватись партійної дисципліни, сумлінно виконувати партійні рішення і доручення, сприяти зміцненню ідейної і організаційної єдності партії;
— перебувати на обліку і активно працювати в одній з партійних організацій, залучати в партію нових членів;
— регулярно сплачувати членські внески, матеріально підтримувати партію.
Член КПУ зобов’язаний зміцнювати дружбу народів, активно виступати проти будь-яких проявів соціального, національного, духовного гноблення.
2.3. Член партії має право:
— брати безпосередню участь у виробленні і реалізації політики партії і рішень партійних органів, вільно висловлювати і обстоювати свою думку при обговоренні будь-яких питань діяльності партії, вносити в будь-яку партійну інстанцію свої пропозиції;
— обирати і бути обраним до складу партійних органів будь-якого рівня; — критикувати будь-який партійний орган, будь-якого комуніста, виступати з ініціативою про відкликання із складу керівних партійних органів тих, хто не виправдав довір’я;
— одержувати інформацію про діяльність партійних організацій, їх керівних і виконавчих органів та посадових осіб, звертатися із запитаннями, заявами, пропозиціями в будь-яку партійну інстанцію і вимагати відповіді по суті свого звернення;
— бути присутнім на засіданнях бюро чи парткому своєї первинної організації, брати участь у обговоренні в будь-якій інстанції питань, що стосуються його особисто;
— розраховувати на політичну підтримку і захист з боку партії своєї честі і гідності від необґрунтованих звинувачень і переслідувань з приводу його партійної діяльності, за політичні переконання і погляди.
Членство в партії не обмежує комуністів у громадянських правах, у тому числі права брати участь у роботі громадських організацій, діяльність яких не суперечить чинному законодавству і програмним цілям КПУ.
2.4. Прийом у члени партії провадиться первинною організацією КПУ в індивідуальному порядку на підставі заяви того, хто вступає в партію, і рекомендації двох членів КПУ, які знають його по спільній виробничій чи громадсько-політичній діяльності.
Порядок надання рекомендацій членам громадських організацій для вступу до КПУ визначається Центральним Комітетом і Центральною Контрольною Комісією КПУ.
Заява про прийом в партію розглядається на партійних зборах.
Рішення первинної організації про прийом вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх на зборах, і вступає в силу після затвердження його вищим партійним органом.
Партійна організація може встановити для вступника в партію іспитовий термін до одного року.
У разі, коли за місцем проживання немає партійної організації, заяву про прийом в партію розглядає бюро відповідного районного у місті, міського, районного комітету партії.
Первинна партійна організація має право висловити мотивовану незгоду з рішенням вищого партійного органу про відмову в прийомі у члени партії й апелювати до відповідної контрольно-ревізійної комісії.
Остаточне рішення приймає об’єднаний пленум районного у місті, міського, районного комітету партії та відповідної контрольно-ревізійної комісії.
Вихідці з інших політичних партій приймаються в КПУ на загальних підставах із затвердженням рішення первинної партійної організації відповідним райкомом у місті, міськкомом, райкомом КПУ.
Члени комуністичних партій, що входять до СКП—КПРС, при набутті ними громадянства України, можуть за рішенням первинної організації перереєстровуватися як члени Компартії України із збереженням загального партійного стажу, згідно поданої заяви.
Прийнятому в члени партії райкомом у місті, міськкомом, райкомом КПУ вручається партійний квиток встановленого Центральним Комітетом єдиного зразка.
2.5. За невиконання партійних рішень, інші дії, що суперечать Програмі і Статуту КПУ, первинна організація чи вищий партійний орган можуть оголосити комуністу партійне стягнення: зауваження, догану, сувору догану.
Виключення з партії відбувається за рішенням первинної організації чи вищого партійного органу.
Рішення про виключення з партії є дійсним, якщо за нього проголосувало не менше двох третин від присутніх на зборах (засіданні відповідного партійного органу), але більше половини складу первинної організації (партійного органу).
Питання про виключення з партії члена виборного партійного органу вирішується на зборах первинної організації, де він перебуває на обліку, після відкликання зі складу цього органу. При цьому вищий партійний орган надає партійній організації відповідні матеріали і може доручити своєму представникові взяти участь у партійних зборах при вирішенні цього питання.
Протягом двох місяців після прийняття рішення про виключення з партії або оголошення стягнення членом партії може бути подана апеляція у вищі партійні органи, яка має бути розглянута у двомісячний строк.
Питання про члена партії, який не сплачував членські внески без поважних причин більше трьох місяців, розглядається у первинній організації.
Якщо з’ясується, що член партії втратив організаційний зв’язок з партією, про це приймається відповідне рішення.
Членство в партії може бути припинене також рішенням первинної організації за особистою заявою члена партії про вихід з партії.
Особи, які були виключені або вибули з КПУ, можуть знову бути прийняті в її ряди на загальних підставах із затвердженням рішення відповідно Кримським рескомом, обкомами, Київським і Севастопольським міськкомами партії.
2.6. Член партії добровільно призупиняє своє членство в ній на час виконання державних та інших обов’язків, для яких законом встановлено заборону на членство в політичних партіях. При відновленні членства в партії комуністу зберігається партійний стаж.
Якщо член партії за віком чи станом здоров’я не може повною мірою брати участь у партійному житті, партійна організація має право звільнити його на підставі особистої заяви від регулярної роботи і відвідання зборів.
2.7. Внутріпартійні відносини і свою діяльність КПУ будує на визнанні вирішальної ролі партійних мас і забезпеченні їх повновладдя в організації партійного життя, послідовному дотриманні принципу демократичного централізму, який органічно включає:
— виборність і періодичну змінюваність усіх керівних органів партії знизу доверху; звітність партійних органів та їх керівників перед своїми партійними організаціями, комуністами, які їх обрали або рекомендували, перед вищими партійними органами, систематичне інформування про свою діяльність;
— колегіальність при виробленні та прийнятті рішень, сувору партійну дисципліну, підпорядкування меншості більшості, персональну відповідальність за виконання прийнятих рішень та доручену справу;
— безумовну обов’язковість рішень вищих партійних органів для нижчих; — поєднання ініціативи та відповідальності, свідомої дисципліни та організованості комуністів;
— гласність у роботі всіх партійних організацій та їх керівних органів.
Визнаючи право комуністів на об’єднання по платформах для обговорення окремих питань при забезпеченні єдності цілей і дій, КПУ не допускає формування фракцій з ідейно-політичними і організаційними засадами, не сумісними з програмними цілями партії, зі своєю внутрішньою структурою і дисципліною.
Партійні комітети організують і підтримують різні форми об’єднання комуністів по інтересах і проблемах.
Утверджуючи у всіх своїх ланках атмосферу партійної товариськості, взаємодовіри і взаємодопомоги, КПУ виходить з того, що кожний член партії відповідальний за партію і партія відповідальна за кожного свого члена.
2.8. Єдність і боєздатність партійних рядів забезпечуються:
— суворим дотриманням кожним комуністом принципу демократичного централізму; — добровільністю вступу в партію, сумлінним виконанням партійних обов’язків, ідейною спільністю та єдиною для всіх комуністів дисципліною;
— рівністю прав і обов’язків усіх членів партії;
— самоврядуванням і самостійністю партійних організацій у вирішенні всіх питань внутрішнього життя і діяльності, забезпеченням можливостей для участі партійних організацій, комуністів у розробці і здійсненні політики партії;
— широким демократизмом внутріпартійного життя, створенням умов для вільного висловлювання думок, співставлення різних поглядів і позицій, конструктивної критики і дискусій з наданням меншості права викладати, фіксувати в партійних документах свою думку і обстоювати її аж до прийняття рішення;
— проведенням з найбільш принципових питань дискусій і референдумів як у партії в цілому, так і в окремих її організаціях.
У випадках грубого порушення вимог Програми та Статуту КПУ вищий орган партії може прийняти рішення про перереєстрацію (розпуск) партійної організації, яка допустила ці порушення.
2.9. Керівними органами в Комуністичній партії України є загальні збори комуністів, конференція, з’їзд.
Керівні органи обирають виконавчі органи і ревізійні, контрольно-ревізійні комісії.
Порядок обрання делегатів, членів виборних партійних органів визначається відповідними партійними зборами, конференцією, з’їздом, партійним комітетом.
У списки для голосування включається будь-яка кількість кандидатур. Обраними вважаються кандидати, за яких проголосувало більше половини комуністів, присутніх на зборах (конференції, з’їзді).
Одночасно з виборами делегатів на партійні конференції, з’їзди можуть пропонуватись кандидатури до складу вищих партійних органів, в тому числі за квотним принципом.
Право остаточного вирішення питання залишається за конференцією, з’їздом.
Склад обраних органів може оновлюватися частково або переобиратись повністю до закінчення строку їх повноважень, а обрані до них члени партії — виводитись із складу виборного органу за рішенням пленуму відповідного партійного комітету у порядку, який встановлює Центральний Комітет КПУ.
Виборні партійні органи створюють підпорядкований їм робочий апарат, визначають його структуру, штати, права і функціональні обов’язки.
На працівників партійного апарату поширюється трудове законодавство.
2.10. Партійні організації, які є юридичними особами, можуть, відповідно до чинного законодавства, засновувати на свої кошти самостійно або з іншими організаціями необхідні засоби масової інформації.
Їх керівники обираються або затверджуються відповідними партійними організаціями (комітетами).
ІІІ. Організаційна будова Комуністичної партії України

Основа партії

3.1. Основу КПУ складають первинні партійні організації.
Первинна організація створюється рішенням установчих партійних зборів при наявності не менше трьох членів партії.
Рішення про утворення первинної організації затверджується вищестоящим партійним органом.
Партійні організації утворюються з дотриманням чинного законодавства по територіях і об’єднують комуністів, що проживають або працюють в межах району, міста, району в місті, селища, села, мікрорайону, кварталу, в тому числі за професійною ознакою або за родом занять.
3.2. Первинні партійні організації:
— беруть участь у розробці і проведенні в життя партійних рішень, пропагують ідеї партії, проводять політичну роботу серед населення, всіма законними засобами обстоюють соціальну справедливість, права і свободи громадян, організовують боротьбу трудящих за відновлення їх влади конституційними методами, сприяють діяльності вищих партійних органів;
— проявляють турботу про піднесення політичної культури комуністів, їх активності у громадсько-політичному житті, захищають гідність і законні інтереси своїх членів, надають їм необхідну допомогу;
— співпрацюють з іншими політичними, громадськими організаціями, самодіяльними формуваннями.
Партійні організації можуть вносити пропозиції щодо кандидатур до складу вищих партійних органів, а також заслуховувати звіти комуністів — членів виборних органів, які перебувають на обліку в первинних організаціях, ставити питання про відкликання їх зі складу виборного органу.
3.3. Партійні організації в рамках Статуту самостійні у визначенні своєї структури, напрямів, форм і методів роботи, порядку проведення зборів, політичних акцій, взаємодії з іншими громадськими організаціями і рухами.
3.4. Найвищим органом первинної організації є загальні збори (конференція) комуністів, які збираються не рідше одного разу на два місяці і правомочні, якщо на них присутні не менше половини членів (делегатів) даної організації.
Рішення зборів (конференції) вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на зборах (конференціях) членів КПУ (делегатів), (крім випадків, передбачених другими абзацами параграфів 2.4. та 2.5.).
Поточну роботу здійснюють виконавчі органи, що обираються зборами (конференцією) строком на один рік, — партійне бюро (комітет), а в організаціях з числом комуністів менше 15 — секретар та його заступник, у партійних групах — партгрупорг.
При необхідності у великих партійних організаціях можуть обиратися ревізійні комісії.
3.5. Рішення первинних організацій, прийняті в межах їх повноважень, якщо вони не порушують Статут чи програмні документи КПУ, не можуть бути скасовані вищими органами, за винятком рішень у персональних справах.
3.6. Первинні партійні організації реєструються у порядку, встановленому Законом України “Про політичні партії України” без права юридичної особи.
Регіональні організації
3.7. Первинні партійні організації об’єднуються згідно з існуючим адміністративно-територіальним поділом у районні, міські, районні в містах, а вони – відповідно у Кримську республіканську, обласні, Київську і Севастопольську міські організації партії.
3.8. Партійна організація, що об’єднує комуністів даної території, є вищою по відношенню до організацій, які її складають.
Районні в містах, міські, районні, Київська та Севастопольська міські, обласні, Кримська республіканська організації, їх виконавчі органи, керуючись Статутом КПУ, координують і спрямовують діяльність відповідних партійних організацій, а також депутатських груп (фракцій) у представницьких органах влади, проявляють турботу про ідейно-політичне і організаційне зміцнення партійних організацій, подають їм допомогу в роз’ясненні політики і рішень партії, налагодженні змістовного внутріпартійного життя, зміцненні зв’язків з масами, систематично інформують про реалізацію їх пропозицій і зауважень, узагальнюють і поширюють кращий досвід партійної роботи.
Райкоми в містах, міськкоми, райкоми КПУ ведуть облік комуністів. Кримська республіканська, обласні, Київська і Севастопольська міські, районні, міські, районні в містах організації є юридичними особами і самостійно вирішують усі питання, за винятком тих, що входять до компетенції вищих органів.
3.9. Керівними органами районних в містах, міських, районних, Київської і Севастопольської міських, обласних, Кримської республіканської партійних організацій є відповідні партійні конференції, а в період між ними — районні в містах, міські, районні, Київський і Севастопольський міські, обласні комітети, а в Кримській республіканській — республіканський комітет (реском), що обираються на конференціях строком на два-три роки.
Позачергові конференції скликаються за рішенням відповідного партійного комітету або на вимогу не менш як третини загальної кількості комуністів цієї організації.
Партійні комітети оголошують про скликання конференцій, як правило, не пізніше, як за 15 днів до їх проведення.
Для організації поточної роботи партійні комітети обирають бюро і секретарів. В Кримському рескомі, обкомах, Київському і Севастопольському міськкомах КПУ можуть утворюватися секретаріати, склад яких визначається відповідними партійними комітетами.
Пленуми партійних комітетів скликаються не рідше одного разу на 4 місяці.
Партійні комітети самостійно вирішують питання структури своїх організацій, включаючи утворення і ліквідацію райкомів у містах, міськкомів, райкомів, приймаючи на себе на час реорганізації їхні функції, визначають структуру і штати робочого апарату, приймають рішення з питань видавничої діяльності, затверджують бюджет і звіти про його виконання.
Райкоми, міськкоми, райкоми в містах приймають рішення про утворення, ліквідацію і розпуск первинних партійних організацій.
Рішення про розпуск первинної партійної організації затверджується бюро Кримського рескому, обкомів, Київського і Севастопольського міськкомів партії.
Виконавчі органи регіональних партійних організацій або уповноважені ними особи представляють КПУ у відносинах з місцевими органами влади.
3.10. У районних в містах, міських, районних, Київській та Севастопольській міських, обласних та Кримській республіканській організаціях на конференціях обираються строком на два-три роки контрольно-ревізійні комісії, повноваження яких визначаються положенням про ці комісії.
Члени виборного партійного органу мають вільний доступ на засідання підзвітного партійного органу, а також право знайомитися з документами, що є у розпорядженні партійного органу та його апарату.
3.11. Реєстрація Кримської республіканської, обласних, Київської і Севастопольської міських, районних, міських, районних у містах організацій здійснюється відповідними органами Міністерства юстиції України у порядку, встановленому Законом України “Про політичні партії в Україні”, після чого вони набувають статусу юридичної особи.
Вищі органи Комуністичної партії України

3.12. Найвищим керівним органом Комуністичної партії України є її з’їзд.
Чергові з’їзди скликаються не рідше одного разу в два-три роки, а позачергові — за рішенням Центрального Комітету КПУ або за вимогою обласних і прирівнених до них організацій, які представляють не менше третини загальної кількості членів партії.
Центральний Комітет оголошує про скликання з’їзду, питання, що виносяться на його обговорення, норму представництва і порядок обрання делегатів, не пізніше, як за три місяці (позачергового — не пізніше як за місяць) до проведення з’їзду і забезпечує вручення делегатам або публікацію основних документів.
З’їзд вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини делегатів, обраних Кримською республіканською, обласними, Київською і Севастопольською міськими організаціями КПУ.
Регламент його роботи та форми голосування визначаються делегатами з’їзду.
Рішення з’їзду вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини делегатів, присутніх на з’їзді.
3.13. З’їзд КПУ:
- визначає політичну лінію Комуністичної партії України в питаннях партійного будівництва, ідеологічної діяльності, у проблемах внутрішньої політики і зовнішньополітичної діяльності;
- приймає програмні документи і Статут КПУ, вносить до них зміни і доповнення;
- обирає на 2-3 роки Центральний Комітет та Центральну Контрольну Комісію КПУ у визначеному з’їздом складі, заслуховує їх звіти, приймає по них постанови;
- вирішує питання про входження КПУ в міжнародні спілки та об’єднання політичних партій;
- приймає рішення про припинення діяльності КПУ;
- розглядає і вирішує інші питання партійного життя.
3.14. У період між з’їздами Центральний Комітет КПУ в міру необхідності скликає Всеукраїнські партійні конференції, які можуть заслуховувати звіти Центрального Комітету та Центральної Контрольної Комісії, переобирати між з’їздами (до однієї третини) їх склад, вносити зміни до програмних документів і Статуту КПУ, вирішувати інші назрілі проблеми.
Центральний Комітет КПУ з власної ініціативи чи за вимогою не менше двох третин членів ЦК або не менше однієї третини обласних та партійних організацій, що прирівнюються до них, приймає рішення про проведення з найважливіших питань діяльності партії загальнопартійного референдуму чи внутріпартійної дискусії.
У необхідних випадках ЦК Компартії України має право проводити поіменне опитування делегатів попереднього з’їзду з принципових питань діяльності партії.
Результати голосування при цьому визначаються, виходячи із фактичної кількості делегатів з’їзду на день опитування.
3.15. Центральний Комітет КПУ як найвищий орган партії між з’їздами організовує виконання рішень партійних з’їздів і конференцій, спрямовує діяльність партії, виробляє і уточнює при необхідності її стратегію і тактику, надає допомогу партійним організаціям, спрямовує діяльність партійних груп (фракцій) у державних і громадських органах, здійснює добір, підготовку і навчання партійних кадрів, утворює органи масової інформації, затверджує положення про них та їх редакторів, формує партійний бюджет, розподіляє його кошти і звітує про їх використання, затверджує структуру і штати робочого апарату Центрального Комітету.
Пленуми Центрального Комітету Комуністичної партії України скликаються його Президією не рідше одного разу в шість місяців або на вимогу третини обласних та партійних комітетів, що прирівнюються до них, або третини членів ЦК Компартії України.
Центральний Комітет разом з Центральною Контрольною Комісією КПУ може розробляти і затверджувати нормативні документи (інструкції і положення), що конкретизують окремі положення Статуту КПУ (зокрема про порядок виборів керівних партійних органів та відкликання з їх складу, про облік членів КПУ, партстатистику, про членські внески, про проведення референдумів і дискусій в КПУ).
Центральний Комітет представляє Комуністичну партію України у відносинах з державними органами, комуністичними партіями інших держав та їх міжнародними спілками, з політичними партіями і рухами України і зарубіжних країн.
Для вирішення поточних політичних і організаційних питань Центральний Комітет КПУ обирає на 2-3 роки із свого складу Президію, першого секретаря, другого секретаря та секретарів ЦК, а також утворює Секретаріат.
3.16. Президія Центрального Комітету Компартії України: є вищим виконавчим органом партії, вирішує політичні і організаційні питання діяльності КПУ; організовує поточну роботу з виконання рішень з’їздів, Центрального Комітету; координує роботу депутатів-комуністів у Верховній Раді України та спрямовує цю роботу в регіональних партійних організаціях; організовує підготовку та перепідготовку кадрів КПУ; координує діяльність регіональних партійних організацій; розподіляє обов’язки серед секретарів і членів Президії, створює апарат Центрального Комітету КПУ; здійснює підготовку пленумів ЦК, конференцій, з’їздів КПУ; організовує участь КПУ у формуванні органів влади; аналізує діяльність структур КПУ та вносить пропозиції щодо її удосконалення; має право ухвалювати рішення про розпуск регіональних партійних комітетів з врахуванням думки Кримського рескому, обкомів, Київського і Севастопольського міськкомів партії; має право ухвалювати рішення про розпуск Кримського рескому, обкомів, Київського і Севастопольського міськкомів партії; систематично звітує про свою діяльність перед Центральним Комітетом КПУ; за дорученням з’їзду може вносити зміни та доповнення до Статуту КПУ.
3.17. Перший секретар Центрального Комітету КПУ: представляє КПУ в державних органах і міжпартійних стосунках; очолює Центральний Комітет КПУ і його Президію; веде засідання Президії і Секретаріату Центрального Комітету КПУ; організовує роботу апарату Центрального Комітету КПУ.
3.18. Другий секретар Центрального Комітету КПУ: за дорученням першого секретаря ЦК представляє інтереси КПУ в державних органах і міжпартійних стосунках; за відсутності першого секретаря ЦК веде засідання Президії і Секретаріату Центрального Комітету КПУ, організовує роботу апарату.
3.19. Секретаріат Центрального Комітету КПУ утворюється в складі першого, другого і секретарів ЦК.
Секретаріат Центрального Комітету КПУ: організовує виконання рішень Президії Центрального Комітету, вносить пропозиції до порядку денного і готує питання на її засідання; вносить пропозиції по номенклатурі кадрів, організовує їх добір і навчання; узагальнює і поширює досвід партійної роботи; веде партійне господарство; організовує фінансово-господарську діяльність, розробляє проект бюджету партії.
3.20. Центральна Контрольна Комісія КПУ своєю діяльністю сприяє зміцненню єдності і підвищенню боєздатності партійних рядів.
Вона перевіряє дотримання комуністами та партійними організаціями, їх виконавчими органами вимог Програми та Статуту партії, контролює виконання партійного бюджету і правильність використання партійних коштів, перевіряє сплату, прийом і облік членських внесків, сприяє уважному розгляду листів і заяв у партійних комітетах усіх рівнів, приймає постанови з питань, що входять до її компетенції.
Центральна Контрольна Комісія має право обстоювати свою позицію на з’їздах партії, конференціях, Пленумах ЦК КПУ, інформувати про свою позицію партійні організації, вимагати скликання позачергового з’їзду, конференції КПУ, обговорення на Пленумі Центрального Комітету КПУ питань, що входять до її компетенції.
Центральна Контрольна Комісія здійснює методичне керівництво контрольно-ревізійними комісіями Кримської республіканської, обласних, Київської і Севастопольської міських, районних, міських та районних в містах партійних організацій.
IV. Взаємовідносини Комуністичної партії України з державними органами, громадськими організаціями та об`єднаннями

4.1. КПУ будує свої відносини з робітничими, селянськими, профспілковими, молодіжними, жіночими, ветеранськими, творчими та іншими організаціями і об’єднаннями на засадах політичного партнерства, відкритого діалогу і розумного компромісу.
При необхідності КПУ вступає в політичні блоки і коаліції, передвиборні угоди з іншими партіями, громадськими організаціями і формуваннями, висловлює своє ставлення до програм, рішень і дій державних органів, політичних партій і громадських організацій.
Беручи участь у виборах, референдумах, інших формах волевиявлення громадян з метою утвердження політичного лідерства в суспільстві, КПУ розробляє і публікує свої політичні платформи, висуває своїх кандидатів до представницьких органів усіх рівнів, бореться за їх обрання.
Самовисування чи висування членів партії кандидатами в народні депутати України і депутати рад усіх рівнів, а також сільськими, селищними і міськими головами без рішення відповідних регіональних партійних організацій, ЦК або з’їзду Компартії України розцінюються як дії, якими вони ставлять себе поза партією.
КПУ може включати в свої виборчі партійні списки позапартійних, а також підтримувати на виборах кандидатів, які не є її членами.
У радах, де комуністи в меншості, вони при необхідності переходять в опозицію.
У Верховній Раді України, місцевих радах, на з’їздах і конференціях громадських організацій, у яких беруть участь як депутати, делегати або члени виборних органів комуністи, вони об’єднуються в партійні групи (фракції) для координації своєї діяльності, проведення в життя лінії партії.
Комуністи керуються рішеннями і рекомендаціями відповідних партійних комітетів, отримують від них підтримку і допомогу, звітують перед партійними комітетами і організаціями про роботу в радах, громадських організаціях.
4.2. Рішення і рекомендації партійного комітету є обов’язковими для депутатів-комуністів, обраних на багатопартійних виборах за списком КПУ.
Члени партії, які обрані депутатами за списками КПУ або за рекомендаціями партійних комітетів і відмовляються входити до створених за рішенням партійних комітетів груп (фракцій), або без рішення партійних комітетів виходять з груп (фракцій), виключаються з лав КПУ.
Відносно депутатів-комуністів, обраних за списком КПУ, які діють всупереч рішенням партійного комітету, затвердженій ним платформі, може бути порушене у встановленому законом порядку питання про відкликання із складу депутатів.
4.3. КПУ вважає одним з найважливіших напрямів своєї організаційної діяльності роботу з молоддю, підготовку надійного резерву для поповнення партійних рядів молодими силами.
Вона активно співробітничає на засадах взаємної поваги і товариської довіри з комуністичними та іншими молодіжними організаціями, передусім з тими, які обстоюють соціалістичний вибір, всемірно сприяючи їх діяльності.
V. Комуністична партія України і партії комуністичної спрямованості зарубіжних країн

5.1. З комуністичними організаціями держав, що утворилися в межах колишнього СРСР, інших зарубіжних країн, КПУ об’єднують спільність цілей, спільні соціально-класова природа та ідеологія.
Зберігаючи свою самостійність, вона взаємодіє з іншими компартіями на основі ідейної єдності та інтернаціональної солідарності, рівноправ’я і партнерства.
У відповідності із законами України КПУ може вступати в міжнародні спілки політичних партій, статутами яких передбачено створення лише консультативних або координуючих центральних органів.
5.2. Рішення про вступ КПУ до міжнародних спілок або вихід з них приймаються з’їздами Комуністичної партії України.
Повноважних представників до складу координаційних органів міжнародних спілок делегує Центральний Комітет КПУ.
VI. Правовий статус. Власність і бюджет Комуністичної партії України

6.1. КПУ є юридичною особою та у відповідності з законодавством України має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатки, штампи, бланки із своєю назвою і емблемою.
Права юридичної особи КПУ набуває з моменту державної реєстрації в установленому порядку в Міністерстві юстиції України. КПУ є неприбутковою організацією.
6.2. Правом юридичної особи користуються також партійні організації КПУ, які з моменту їх організаційного оформлення, виборів керівних органів та реєстрації в установленому Законом порядку мають право відкривати рахунки в установах банку або користуватися рахунком вищестоящої партійної організації, мати печатки і штампи.
6.3. Символами КПУ є червоний прапор, довжина якого співвідноситься до ширини як два до одного, із вишитими зображеннями серпа і молота, портретом В.І.Леніна, словами “Пролетарі всіх країн, єднайтеся” та “Комуністична партія України”, партійний гімн — “Інтернаціонал”, девіз — заклик “Пролетарі всіх країн, єднайтеся!”.
Символіка реєструється в установленому порядку.
Емблема КПУ, зразки печаток, штампів і бланків затверджуються Центральним Комітетом.
6.4. Діяльність КПУ, її організацій забезпечується фінансовими і матеріально-технічними ресурсами за рахунок власних коштів.
КПУ для здійснення своїх статутних завдань має право на власне рухоме і нерухоме майно, кошти, обладнання, транспорт, інші засоби, набуття яких не забороняється законами України.
КПУ може орендувати рухоме і нерухоме майно.
6.5. Джерелами формування майна та коштів КПУ є: внески членів КПУ; благодійні внески фізичних осіб, крім громадян іноземних держав; благодійні внески юридичних осіб, крім тих, що заборонені законом; майно, придбане за власні кошти, прийняте від громадян України згідно запов

Форма входу

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Пошук

Друзі сайту

  • НАШ БАННЕР
     

  •  
    Сайт народного депутата України Володимира Даниленка></a> 
 <div><div><b><br></b></div><div>
 
 <a href=

    Коминформ

    Сумской обком КПУ

    Коминформ

    Неофициальный сайт Великой Писаревки
     

    Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0